Valcprofila Balex Metal “Elegant” montāžas instrukcija

Elegant” lokšņu montāža uz jumta.

1.  Pirms valcprofila uzstādīšanas pārliecinaties, ka Jums ir viss nepieciešamais:

  • valcprofils loksnēs,
  • skrūvpistole,
  • skārda šķēres,
  • jumtu apdares aksesuāri un nepieciešamās skrūves,

2.  Valcprofila ieklāšana sākās ar difūzijas membrānas instalāciju. Mūsu gadījumā membrāna tiek ieklāta un visa dēļu klāja.

3.  Pie spārēm stiprinam latas un šķērslatas. Nepieciešamais attālus starp latām – 25 cm. Nepieciešamības gadījumā jāuzstāda zemtekļu un virstekņu joslas.

4.  Kad ar spārēm esam tikuši galā, varam sākt klāt paneļus. Vēlams ieklāšanu sākt no jumta malas, vislabāk no tās puses, no kuras visvairāk pūš vējš. (Ieklāšanas brīdī jāpievērš papildus uzmanība dzegai. Jāpārliecinās, ka panelis novietots perpendikulāri tai. Pirmā paneļa apakšējai virsmai jābūt vienā līmeni ar dzegas atloku. Tas būtiski atvieglos turpmāko paneļu ieklāšanu.

6. Pēc tā, kad esam noķēruši taisnu lenķi, iekšējo paneļu daļu pieskrūvējam pie latām iepriekš sagatavotajās skrūvju vietās. Katru valcprofla loksni pieskrūvējam, ieskrūvējot skrūvi atveres centrā. Skrūves jāieskrūvē salīdzinoši stipri, lai nodrošinātu loksnes funkcionēšanu saistībā ar tērauda izplešanos temperatūras iespaidā.

Visu jumta slīpi ieklājam pēc shēmas:

– divas pēdējās malējās loksnes, kuras nepiegriežam, kā arī pirmo un pirmspēdējo loksni piestiprinām pie visām latām; vidējās loksnes piestiprinām pie augšējās latas, trijām apakšējām latām un katras otrās latas.

7. Nākamās loksnes uzstādām, piespiežot paneli aizdares sistēmā, virzoties no dzegas līdz juma korei.

Lai iespiestu loksni, var izmantot gumijas āmuru. Jāatceras, ka lokšņu apakšējām malām jābūt vienā līnijā vienai ar otru.

8.  Īpaša uzmanība jāpievērš pēdējās loksnes montāžai, kura parasti ir jāpiegriež. Šim nolūkam jāuzzīmē līnija jumta slīpes beigās un pēc tam jāpiegriež panelis tā, lai tas būtu izvirzīts 30 mm pāri slīpes malai. Griešanai var izmantot rokas vai elektriskās šķēres.

Skārda pārpalikumu jāatloka uz augšu, lai tas veidotu ieloku.

Pēc tam paneli piestiprina pie malējā dēļa ar skrūvēm iepriekš izurbtajos caurumos ar diametru, kas lielāks par 3 mm.

9. Nākamais solis ir kores apdares elementu montāža. Tie ir kores kārniņš un zemkārniņa elements.

Zemkārniņa elements jāuzstāda kā pirmo, piestiprinot ar Farmer tipa skrūvēm. Lai atzīmētu piestiprināšanas vietu, jāpieliek kores kārniņš pie jumta kores un jāatzīmē uz paneļa vietas, kuras atrodas kores kārniņa malas. Zemkārniņa elementus stiprina 20 milimetrus virs atzīmētās līnijas, lai tos pārsegtu kores kārniņš. Tas nodrošinās brīvu gaisa cirkulāciju zem kores kārniņa. Elementi jāstiprina nevis pie latām, bet pie jumta slīpes, vislabāk ar divām skārda skrūvēm.

Pēc tam uzstāda kores kārniņu, piestiprinot to pie zemkārniņa elementa ar pašskrūvējošām skrūvēm atstatumā, kas nav lielāks par 50 centimetriem. Elementam jāpārklāj iepriekšējais elements vismaz 10 garumā.

Beigās jāuzstāda vējmalu, kuru piestiprina pie malējā dēļa ar pašskrūvējošām skrūvēm 4,8 x 20. Tādā pašā veidā uzstāda vējmalu otrajā jumta slīpes malā.

*Ja Jums rodas jautājumi, lūdzam sazināties ar mūsu konsultantiem:

tel. +371 26649312

No Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

NavProduktiKontakti