Kā piestiprināt Thermano uz plakana jumta?

„Thermano” materiālu izolācijas montāžas instrukcija plakaniem jumtiem.

1. „Thermano” plākšņu montāžu plakaniem jumtiem sāk ar trapecveida profilu skārdu montāžu, kas ir nesošā pamatne. Skārda loksnes jāliek vaļīgi, bez papildu piespiešanas vai nostiepšanas. Piestiprinot konstrukcijai trapecveida skārda loksnes, jāizmanto projektētāja ieteiktie risinājumi, kas pamatojas uz statiskajiem aprēķiniem. Savienotāju izvēlei, to garumam, diametram, skrūves vītnes solim vai iedzenamo mietiņu veidam un skaitam jāatbilst projekta prasībām.  

2. Visas tehniskās atveres, kas veido pāreju pa visu jumta šķērsgriezumu, piemēram, ventilācijas dūmvadi vai kanalizācijas stāvvadi, ir jāierīko trapecveida skārdā pirms nākamās virsmas uzlikšanas. „Thermano” plākšņu tilpuma svars ir tikai 30 kg/m3, tātad pakešu pārvadāšanai uz jumta vai horizontālajai transportēšanai nav jāizmanto smagā tehnika.

3. Nākamais posms ir tvaika izolācijas plēves ieklāšana. Jāpievērš uzmanība nākamo plēves joslu izklāšanas virzienam, lai atloces atbilstu jumta slīpuma virzienam. Par atbilstīgo plēves atloču lielumu jautājiet piegādātājam.

Uz izklātās plēves var sākt likt „Thermano” plāksnes. Jāņem vērā, ka garākā sānu mala cieši jāliek perpendikulāri trapecveida skārda loksnes ielocei, lai nepiestiprināto salaidumu skaits un garums būtu pēc iespējas mazāks.

4. Nākamajām plākšņu joslām jābūt izkārtotām zigzagveidīgi, lai nodrošinātu blīvāku salaidumu starp blakus esošajiem elementiem. Ja klasiskais plakanais jumts ir pārklāts ar hidroizolācijas membrānu, „Thermano” plākšņu montāžu veic ar mehāniskajiem stiprinājumiem, izmantojot teleskopiskos savienotājus, kas labi aizsargās skrūves pret termiskajiem tiltiem un mitruma kondensāciju uz tām jumta iekšpusē. Atbilstīgais skaits ir divas teleskopiskās skrūves uz katru „Thermano” materiāla kvadrātmetru vai sešas skrūves standarta izmēra plāksnei, t. i., 1200 x 2400 mm.

Savienotāji ir jāpiestiprina tikai „Thermano” plākšņu iekšpusē apmēram 5 cm attālumā no plāksnes malas. Pilnīgi nepieļaujami ir izmantot kopīgus savienotājus, kas stiprina divas vai trīs blakus esošās plāksnes.

„Thermano” plāksnes var klāt vienā slānī, lai gan termiski drošāk ir klāt tās divos slāņos, liekot vienu uz otras zigzagveidīgi, – tā, lai blakus esošo savienojumu rindas un slāņi nepārklātos.

Pirmais slānis jānostiprina arī ar teleskopiskajiem savienotājiem – vienu vai diviem savienotājiem uz plāksni. Otrais „Thermano” materiālu slānis jāmontē tāpat kā vienslāņa siltumizolācijas gadījumā, t. i., divi savienotāji uz katru kvadrātmetru.

5. „Thermano” plākšņu griešanai nav nepieciešami īpaši instrumenti. Visas spraugas jāaizpilda ar zemspiediena poliuretāna putām.

6. „Thermano” plāksnes var pārklāt ar jebkāda veida hidroizolācijas materiāliem. Hidroizolācijas membrānu montāžu visbiežāk veic, izmantojot tādus pašus teleskopiskos savienotājus, kas tika izmantoti „Thermano” plākšņu montāžai. Savienotāju skaits uz tekošo metru ir atkarīgs no tā, vai tas ir jumta vidus, vai malas zona. Pārsvarā vienu malu piestiprina mehāniski, pēc tam, saglabājot atbilstīgo atloci, sametina ar nākamo hidroizolācijas joslu.

Atsevišķos gadījumos, ja ir nepieciešams sametināt membrānu ar „Thermano” plāksnēm, tās virsma ir jāpielāgo šādam savienojumam, lietojot īpašus līmēšanas līdzekļus.

7. Lai savienotu „Thermano” plāksnes ar skārda malu apdari, plāksnes jāiegriež, profilējot atbilstīgu slīpumu notekūdeņiem, lai tie nesastāvētos uz jumta virsmas.

Jāņem vērā, ka notekas apdarei jābūt no skārda, kas ir pārklāts ar materiālu, kurš ir sametināts ar jumta membrānu, lai ciešie savienojumi un šarnīrs būtu izturīgi pret vēja iedarbību.

Ja rodas jautājumi, sazinieties ar konsultantiem:

+371 26649312

No Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

NavProduktiKontakti